Obserwatorzy

DAWNO TEMU W PARYŻU MODNA DAMA UDAŁA SIĘ D MODYSTKI, ABY ZAMÓWIĆ NAKRYCIE GŁOWY - OSTATNI KRZYK MODY. MODYSTKA OWO NAKRYCIE WYKONAŁA ZUŻYWAJĄC 5 METRÓW WSTĄŻKI. KIEDY DAMA USŁYSZAŁA CENĘ, Z OBURZENIEM ZAWOŁAŁA: CO!!! 300 FRANKÓW ZA 5 METRÓW WSTĄŻKI??!! PANI CHYBA OSZALAŁA!! NA TO MODYSTKA KILKOMA SPRAWNYMI RUCHAMI ROZPRUŁA PIĘKNY CZEPEK, ZWINĘŁA WSTĄŻKĘ, PODAŁA OBURZONEJ DAMIE I POWIEDZIAŁA: ZAPŁATA JEST ZA MOJE UMIEJĘTNOŚCI I PRACĘ, WSTĄŻKĘ DAJĘ PANI GRATIS!!!

środa, 16 maja 2018

majówka 2018 na działce

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, majówkę spędziliśmy na działce. 
Udało nam się wziąć 3 dni urlopu i mieliśmy 9 dni wolnego. 

Pogoda była bardzo ładna - jak nie podczas majówki.... Bo przecież ostatnimi laty było zimno i deszczowo. Maj jest chyba moją ulubioną porą roku, bo kwitną bzy i konwalie, przyroda budzi się do życia. U nas na działce wszystko jest dużo później niż normalnie. Dlatego też na naszych oczach rozkwitła magnolia i konwalie, tulipany też były w pełnym rozkwicie.

 


U sąsiada pięknie rozrosły się bzy, niektóre gałęzie przeszły na naszą stronę, 
więc w każdym wazonie stał bukiet i pachniał. 

  Kaczeńce, mleczyki, niezapominajki, jabłonie, bratki... wszystko pięknie kwitło...Oprócz kwiatów, był też zwierzęta... kot sąsiada, ptaszki w budkach i gniazdach, motyle wygrzewające się na słońcu i jeż, którego wyczaił Mietek. 
O Mietku, który uwielbia majówki na działce, będzie osobny post. 
Pewnego ranka Julka znalazła malutkie 2-centymetrowe jajeczko koło piaskownicy. pewnie wypadło z jakiegoś gniazdka. Kpiliśmy sobie nowy aparat, więc było trochę zabawy. 
To drugi brzeg jeziora, któe jeszcze śpi snem zimowym. Trzciny wyrastają dopiero w czerwcu. 
Nie zabrakło też porannej kawki i haftowania, bo roboty było sporo. A kawkę piłam w nowym kubeczku, który kupiłam na Pchlim Targu we Włocławku.


Zrobiłam trochę syropu z mniszka 
i ususzyłam trochę bluszczyka kurdybanka do zimowej mikstury na przeziębienie. Byliśmy też na wycieczce w Toruniu i Chełmży, ale o tym w kolejnym poście.  

O!! I tak miło minął nam cały tydzień. W kolejnym - słów parę o pewnym ważnym dniu...

1 komentarz:

Tłumacz

W najbliższym czasie mam zamiar/chciałabym/muszę:
- tulipany DFEA (na Chorwację)
- hortensja DFEA
- dwa akty do sypialni:
*akt kobieta - robi się ale wolno
*akt mężczyzna
- Papież na czarnym tle ??
- bukiet kwiatów do salonu (jakiś ładny)Archiwum bloga

Uszyj Jasia

Kołderki za jeden uśmiech

KLUB TWÓRCZYCH MAM

KREATYWNY KUFER