Obserwatorzy

DAWNO TEMU W PARYŻU MODNA DAMA UDAŁA SIĘ D MODYSTKI, ABY ZAMÓWIĆ NAKRYCIE GŁOWY - OSTATNI KRZYK MODY. MODYSTKA OWO NAKRYCIE WYKONAŁA ZUŻYWAJĄC 5 METRÓW WSTĄŻKI. KIEDY DAMA USŁYSZAŁA CENĘ, Z OBURZENIEM ZAWOŁAŁA: CO!!! 300 FRANKÓW ZA 5 METRÓW WSTĄŻKI??!! PANI CHYBA OSZALAŁA!! NA TO MODYSTKA KILKOMA SPRAWNYMI RUCHAMI ROZPRUŁA PIĘKNY CZEPEK, ZWINĘŁA WSTĄŻKĘ, PODAŁA OBURZONEJ DAMIE I POWIEDZIAŁA: ZAPŁATA JEST ZA MOJE UMIEJĘTNOŚCI I PRACĘ, WSTĄŻKĘ DAJĘ PANI GRATIS!!!

wtorek, 23 czerwca 2009

Po kolejnej długiej przerwie...

Witajcie po mojej kolejnej dłuuugiej nieobecności...

W niedzielęwróciliśmy z 6-dniowego urlopu na Mazurach :0 Było super!!! Jeszcze nigdy nie byłam na takich prawdziwych Mazurach, wśród przepięknych jezior, pagórków porośniętych makami, bocianów i malowniczo położonych wiosek. Bardzo mi się podobało... to zupełnie inny świat niż nasze Mazowsze.

Stacjonowaliśmy w Mikołajkach, ale każdego dnia zwiedzaliśmy okoliczne meijscowości. Oto gdzie byliśmy:

Najbardziej podobały mi się spływy kajakiem po rzecze Krutynii. Pierwszy spływ był z Krutynia do Ukty, drugi z Ukty do Inzoty. Rzeczka jest śliczna, woda czyściutka, tak że na 2 metrach widac dno i pływające w niej wodorosty, miejscami jest wody po kolana albo i po łydki, mnóstwo łabędzi i kaczek, grażeli i grzybieni nawet... przepiekna dzika natura, rzeka płynie raz lasem, raz wśród łąk i pól, często rozlewa się w bagna porośnięte trzciną i inną roślinnością. Mozna spotkać np. czaplę albo inne mniej pospolite ptaki.
W czerwcu pływa niewiele osób, podobo w sezonie jest kajak na kajaku. Taki spływ kosztuje 30-40 zł, w zalezności od długości trasy. Płynie sie max 5 godzin, my się dwa razy uwinęliśmy nieco szybciej. Ale naprawdę polecam. Z Warszawy nie jest daleko, ok. 230 km, w 3,5 godzinki spokojnie można dojechać, a warto!!!!!
Oczywiście jeśli ktoś lubi pływanie kajakiem :)))

Inne piekne miasteczko to Reszel położony niedaleko Świętej Lipki i Kętrzyna. W ogóle wszystkie mazurskie miejscowości są urocze... w zabudowie dominują małe poniemieckie domki z czerwona dachówką, i obowiązkowo na co drugim kominie lub słupie gniazdo z bocianami. Wszystko najczesciej położona na wzniesieniu a w dole przecudne jeziorko...

Co do haftów to wiele sie nie zmieniło. Mam nadzieję, że koleżanki z zabawy Round Robin mnie nie zabiją za to opóźnienie, no ale cóż ja mogę na to poradzić. Nie mam na razie ochoty na haftowanie i już. Sama z tego powodu ubolewam, no ale nic na to nie poradzę. Może niedługo to się zmieni.

W zeszły poniedziałek byłam na USG. Nasz Bąbel ma się bardzo dobrze, wszystkie wyniki i pomiary są dobre, Bąbel był bardzo ruchliwy, miał wtedy 53 mm, teraz pewnie trochę mu się urosło. Dziś zaczynam 13 tydzień ciąży. To chyba 4 miesiąc się zaczął :) Przed chwilą zakupiłam sobie 4 nowe książki. Jedna o ciąży już mam i jestem z niej bardzo zadowolona.

Co do śłubu, to mamy rozwiezione prawie wszystkie zaproszenia na wesele, na ślub gorzej, ale w najbliższym czasie planujemy się tym zając. Kupiłam księge gości, obrączki już czekają na haftowaną poduszeczkę, której i tak pewnie nie zrobię, dziśidziemy do księdza po licencję na ślub do innego kościoła, sukienka zamówiona, na makijaż też się juz umówiłam, zostały mi paznokcie i włosy, tylko nie wiem gdzie w Pruszkowie ładnie robią ślubne fryzury. Nawet buty już kupiłam. No i kwiatki i jakaś bielizna została. Środek transportu też zaklepany. Jakoś powoli wszystko idzie do przodu. Zostało jeszcze niewiele ponad miesiąc.
Oby tylko pogoda jakaś znośna była, bo na razie się na nic dobrego nie zanosi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tłumacz

W najbliższym czasie mam zamiar/chciałabym/muszę:
- tulipany DFEA (na Chorwację)
- hortensja DFEA
- dwa akty do sypialni:
*akt kobieta - robi się ale wolno
*akt mężczyzna
- Papież na czarnym tle ??
- bukiet kwiatów do salonu (jakiś ładny)Archiwum bloga

Uszyj Jasia

Kołderki za jeden uśmiech

KLUB TWÓRCZYCH MAM

KREATYWNY KUFER