Obserwatorzy

DAWNO TEMU W PARYŻU MODNA DAMA UDAŁA SIĘ D MODYSTKI, ABY ZAMÓWIĆ NAKRYCIE GŁOWY - OSTATNI KRZYK MODY. MODYSTKA OWO NAKRYCIE WYKONAŁA ZUŻYWAJĄC 5 METRÓW WSTĄŻKI. KIEDY DAMA USŁYSZAŁA CENĘ, Z OBURZENIEM ZAWOŁAŁA: CO!!! 300 FRANKÓW ZA 5 METRÓW WSTĄŻKI??!! PANI CHYBA OSZALAŁA!! NA TO MODYSTKA KILKOMA SPRAWNYMI RUCHAMI ROZPRUŁA PIĘKNY CZEPEK, ZWINĘŁA WSTĄŻKĘ, PODAŁA OBURZONEJ DAMIE I POWIEDZIAŁA: ZAPŁATA JEST ZA MOJE UMIEJĘTNOŚCI I PRACĘ, WSTĄŻKĘ DAJĘ PANI GRATIS!!!

czwartek, 13 sierpnia 2015

Wieści z Kudowy-Zdrój po raz ostatni :)

Witam wszystkich!! 

Dziś po raz kolejny chciałam Wam pokazać porcję zdjęć z  okolic Kudowy. 

Muszę się spieszyć, bo niebawem wyjeżdżamy na przeciwległy kraniec Polski... zupełnie inne krajobrazy, widoki... morze, piasek i szum fal :)

A tymczasem nieco widoków z Kotliny Kłodzkiej...

PODZIEMNE MIASTO "OSÓWKA"
To podziemne miasto ulokowane w Górach Sowich powstało w wyniku morderczej pracy więźniów obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. TU można poczytać więcej o tym ciekawym miejscu!!

POLANICA-ZDRÓJ


W Polanicy obeszliśmy piękny park zdrojowy... 

SREBRNA GÓRA

Kolejnym punktem wycieczki była twierdza w Srebrnej Górze. Najwyżej położona twierdza,chyba nawet w Europie albo w tej części Europy. WAMBIERZYCE

Odwiedziliśmy też Wambierzyce - często nazywane "polską Jerozolimą". Ta niewielka wieś stała się znanym ośrodkiem pielgrzymkowym związanym z kultem matki Bożej. 
W XII w. Jan z Ratna odzyskał wzrok, a oczom jego ukazała się postać Matki Bożej. Na pamiątkę tego wydarzenia wybudowano w 1263 r. drewnianą kaplicę, w miejsce której w XVII w. wybudowano Bazylikę. Do bazyliki prowadzą monumentalne schody. 
Więcej informacji TU i TU

* * * * * *

Myślałam, że uda mi się wszystko w jednym poście zmieścić, ale niestety... 
Będzie kolejny, ale to już na prawdę ostatni :) 

1 komentarz:

Tłumacz

W najbliższym czasie mam zamiar/chciałabym/muszę:
- tulipany DFEA (na Chorwację)
- hortensja DFEA
- dwa akty do sypialni:
*akt kobieta - robi się ale wolno
*akt mężczyzna
- Papież na czarnym tle ??
- bukiet kwiatów do salonu (jakiś ładny)Archiwum bloga

Uszyj Jasia

Kołderki za jeden uśmiech

KLUB TWÓRCZYCH MAM

KREATYWNY KUFER