Obserwatorzy

DAWNO TEMU W PARYŻU MODNA DAMA UDAŁA SIĘ D MODYSTKI, ABY ZAMÓWIĆ NAKRYCIE GŁOWY - OSTATNI KRZYK MODY. MODYSTKA OWO NAKRYCIE WYKONAŁA ZUŻYWAJĄC 5 METRÓW WSTĄŻKI. KIEDY DAMA USŁYSZAŁA CENĘ, Z OBURZENIEM ZAWOŁAŁA: CO!!! 300 FRANKÓW ZA 5 METRÓW WSTĄŻKI??!! PANI CHYBA OSZALAŁA!! NA TO MODYSTKA KILKOMA SPRAWNYMI RUCHAMI ROZPRUŁA PIĘKNY CZEPEK, ZWINĘŁA WSTĄŻKĘ, PODAŁA OBURZONEJ DAMIE I POWIEDZIAŁA: ZAPŁATA JEST ZA MOJE UMIEJĘTNOŚCI I PRACĘ, WSTĄŻKĘ DAJĘ PANI GRATIS!!!

czwartek, 23 czerwca 2016

DIY - jak zrobić organizer na kredki i flamastry.

Witam wszystkich po dosyć długiej nieobecności tutaj. 
Wiele się działo, ale czasu i weny na posty nie było.
Nawet nie wiem czy wciąż pamiętam wszystko, co chciałabym Wam pokazać. 

Dziś chciałabym Wam pokazać, jak z rolek po papierze zrobić fajny organizer na kredki, flamastry itp. przybory, które na biurku musi mieć każdy uczeń. 
Chociaż nie tylko uczeń, bo myślę, że każdemu dorosłemu przydałoby się miejsce, gdzie mógłby trzymać długopisy, ołówki  i inne przybory codziennego użytku. 

Co potrzebujemy?? 
Sztywne rolki po papierze, ale mogą być tez takie kartonowe pudełka po wódkach. Są super bo mają dużą średnicę - zmieści się dużo kredek lub flamastrów.
Do tego klej do papieru ale taki w tubce, kolorowe materiały, ale mogą być też papiery ozdobne itp. czym można okleić te rolki. Ponadto sztywny kartonik na spody, podgrzewany klej silikonowy i trochę wyobraźni. I zabieramy się do roboty...

Docinamy rolki na odpowiednią wysokość - najlepiej ząbkowanym nożem do chleba. Rolki muszą być każda innej długości, wtedy fajnie to wygląda po sklejeniu. 


Z tekturek wycinamy kółka i doklejamy do rolek. Ja przyklejałam takim klejem do biżuterii, ale poprzednim razem kleiłam zwykłym klejem do papieru. Po przyklejeniu każda rolkę przyciskamy na chwilę czymś ciężkim, żeby się dobrze przykleiło. 


Następnie wybieramy, przebieramy, dopasowujemy i łączymy w grupy. 


Kolejnym etapem jest wybranie materiałów, papierów lub czegokolwiek, 
czym będziemy oklejając rolki. 


No i oklejamy. Po oklejeniu również dociskamy czymś ciężkim, żeby materiał na spodzie dobrze się przykleił. Oczywiście pamiętajmy,żeby dociąż szersze kawałki, tak aby na spód zostawić z 1-1,5 cm zapasu a do środka ok 4-5 cm. 


Na końcu sklejamy klejem na ciepło, aby można było swobodnie przenosić, żeby się nie rozwaliło i żeby długo wytrzymało. I co? Prawda, że łatwe?? 
Zbierajcie rolki przez wakacje, na nowy rok szkolny będzie jak znalazł. 

3 komentarze:

  1. Świetny pomysł i na pewno można go zrealizować wspólnie z dzieciakami :) Super!

    OdpowiedzUsuń

Tłumacz

W najbliższym czasie mam zamiar/chciałabym/muszę:
- tulipany DFEA (na Chorwację)
- hortensja DFEA
- dwa akty do sypialni:
*akt kobieta - robi się ale wolno
*akt mężczyzna
- Papież na czarnym tle ??
- bukiet kwiatów do salonu (jakiś ładny)Archiwum bloga

Uszyj Jasia

Kołderki za jeden uśmiech

KLUB TWÓRCZYCH MAM

KREATYWNY KUFER