Obserwatorzy

DAWNO TEMU W PARYŻU MODNA DAMA UDAŁA SIĘ D MODYSTKI, ABY ZAMÓWIĆ NAKRYCIE GŁOWY - OSTATNI KRZYK MODY. MODYSTKA OWO NAKRYCIE WYKONAŁA ZUŻYWAJĄC 5 METRÓW WSTĄŻKI. KIEDY DAMA USŁYSZAŁA CENĘ, Z OBURZENIEM ZAWOŁAŁA: CO!!! 300 FRANKÓW ZA 5 METRÓW WSTĄŻKI??!! PANI CHYBA OSZALAŁA!! NA TO MODYSTKA KILKOMA SPRAWNYMI RUCHAMI ROZPRUŁA PIĘKNY CZEPEK, ZWINĘŁA WSTĄŻKĘ, PODAŁA OBURZONEJ DAMIE I POWIEDZIAŁA: ZAPŁATA JEST ZA MOJE UMIEJĘTNOŚCI I PRACĘ, WSTĄŻKĘ DAJĘ PANI GRATIS!!!

czwartek, 11 sierpnia 2016

Chorwacji część druga :)

Dziś drugi i ostatni post o naszym urlopie w Chorwacji. Co prawda minął już miesiąc od przyjazdu, ale chętnie sobie przypomnę te wszystkie piękne miejsca. 

Oprócz plażowania i chodzenia na POM (Powolny Obchód Miasta), a dokładniej na POP (Powolny Obchód Półwyspu), popołudniami dużo jeździliśmy i zwiedzaliśmy. 

Oto mapka z miastami, które odwiedziliśmy. 


I kilka zdjęć z każdego z nich...

Na początek Primoszten - pięknie położone, portowe miasto. Na samym szczycie góry stoi Kościół Św. Jurija z XV w., a w koło jest cmentarz z pięknym widokiem na morze i okoliczne wyspy. 
Poza tym śliczne, wąskie kamienne uliczki.  

 


Innym miasteczkiem, które odwiedziliśmy, bardzo malutkim, położonym niedaleko naszej miejscowości była Rogoznica. Jej główną atrakcją jest ogromna marina z pięknymi, ekskluzywnymi jachtami i lawendowy labirynt na szczycie góry. Jest tam jeszcze fajne słone jezioro w środku lądu, a woda do niego przesącza się takim wąskim dojściem wewnątrz skał prosto z morza.

 


Split to kolejne, jedno z większych miast w Chorwacji, które mieliśmy okazję odwiedzić. Ze Splitu odpływają wielkie promy do Włoch, są tam tez ruiny pałacu Dioklecjana, który miał wymiary 214x175 m.

A tu wieża dzwonnicy kościoła, która została zbudowana 1000 lat później niż pałac. Sam pałac był budowany na przełomie III i IV w. 


 

I widoki z wieży - przepiękne!!

Na dziś to chyba tyle. Myślałam, że uda mi się to załatwić w jednym poście, ale za dużo zdjęć chcę wam pokazać... No i trzy ostatnie miasteczka musiałam zostawić na ostatni post :)
Ale to nic, będzie więcej oglądania :)

1 komentarz:

Tłumacz

W najbliższym czasie mam zamiar/chciałabym/muszę:
- tulipany DFEA (na Chorwację)
- hortensja DFEA
- dwa akty do sypialni:
*akt kobieta - robi się ale wolno
*akt mężczyzna
- Papież na czarnym tle ??
- bukiet kwiatów do salonu (jakiś ładny)Archiwum bloga

Uszyj Jasia

Kołderki za jeden uśmiech

KLUB TWÓRCZYCH MAM

KREATYWNY KUFER