Obserwatorzy

DAWNO TEMU W PARYŻU MODNA DAMA UDAŁA SIĘ D MODYSTKI, ABY ZAMÓWIĆ NAKRYCIE GŁOWY - OSTATNI KRZYK MODY. MODYSTKA OWO NAKRYCIE WYKONAŁA ZUŻYWAJĄC 5 METRÓW WSTĄŻKI. KIEDY DAMA USŁYSZAŁA CENĘ, Z OBURZENIEM ZAWOŁAŁA: CO!!! 300 FRANKÓW ZA 5 METRÓW WSTĄŻKI??!! PANI CHYBA OSZALAŁA!! NA TO MODYSTKA KILKOMA SPRAWNYMI RUCHAMI ROZPRUŁA PIĘKNY CZEPEK, ZWINĘŁA WSTĄŻKĘ, PODAŁA OBURZONEJ DAMIE I POWIEDZIAŁA: ZAPŁATA JEST ZA MOJE UMIEJĘTNOŚCI I PRACĘ, WSTĄŻKĘ DAJĘ PANI GRATIS!!!

piątek, 28 marca 2014

dostawa książek

Dziś będzie o książkach :) Znowu.

Ostatnio przeczytałam "Trochę większy poniedziałek" Katarzyny Grocholi.


Czytałam wiele negatywnych opinii o tej książce. Mimo wszystko ją przeczytałam, i to bardzo szybko bo chyba w dwa dni i bardzo mi się podobała. Rzeczywiście były odniesienia do książek Grocholi... ale co z tego? Przecież książka składa się z felietonów pisanych w końcówce lat 90. i na początku 200 roku. Pewnie wtedy powstawały inne książki i dlatego w felietonach znalazły się podobne treści. 
Mnie tam się bardzo podobały te krótkie historyjki, uśmiałam się z nich bardzo. Niektóre miały bardzo ciekawe, pouczające zakończenia, mądre stwierdzenia. Polecam tak np. każdego dnia z rana przeczytać sobie jedną, żeby lepiej patrzeć na świat. 

A teraz czytam "Szkiełka na piasku" Anity Sherve. 


Ameryka przełomu lat dwudziestych i trzydziestych. Krach na giełdzie, największy kryzys ekonomiczny w historii Ameryki. Na tym tle toczą się losy bohaterów. Stary dom na plaży jest początkiem wspólnego życia Sextona i Honory. Wraz z narastającymi kłopotami Honora przekonuje się, jak słabo zna mężczyznę, którego poślubiła, i jak groźny może być świat za progiem jej domu. Kilka prowadzonych osobno wątków splata się coraz bardziej, tworząc zapadającą w pamięć opowieść o zaufaniu i zdradzie, małżeństwie, rozczarowaniu i przyjaźni.
(lubimyczytac.pl)

Na początku była nudnawa, ale szybko akcja się rozkręciła. Przeczytałabym ją wczoraj wieczorem, ale strasznie i się oczy zaczęły zamykać w pewnym momencie. Myślę, że dziś już skończę...

A to kolejny stosik książek, które zasiliły moje półki. 2 komentarze:

  1. super tutaj u Ciebie ! Uwielbiam czytać twój blog ! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam identyczne wydanie książek Hłaski i "Archipelagu Gułag" ;) Gorąco je polecam!

    OdpowiedzUsuń

Tłumacz

W najbliższym czasie mam zamiar/chciałabym/muszę:
- tulipany DFEA (na Chorwację)
- hortensja DFEA
- dwa akty do sypialni:
*akt kobieta - robi się ale wolno
*akt mężczyzna
- Papież na czarnym tle ??
- bukiet kwiatów do salonu (jakiś ładny)Archiwum bloga

Uszyj Jasia

Kołderki za jeden uśmiech

KLUB TWÓRCZYCH MAM

KREATYWNY KUFER